Przedszkole EPIONKOWO
ul. Zawiszy Czarnego 7a, Katowice
 
 

Kadra

 • Joanna Caban Joanna Caban
  Dyrektor Przedszkola
 • Monika Mielcarek Monika Mielcarek
  Nauczycielka wychowania przedszkolnego
  Wykształcenie: wyższe magisterskie

  Akademia Techniczno - Humanistyczna w Bielsku Białej - tytuł licencjata w zakresie Edukacji Zintegrowanej Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego
  Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział w Cieszynie - tytuł magistra w zakresie Pedagogiki Opiekuńczo - Wychowawczej
  Stopień zawodowy: Nauczyciel mianowany

  O sobie:
  W EPIONKOWIE pracuję już szósty rok. Swoją pracę zaczęłam od stażu na stanowisku opiekunki dziecięcej w żłobku. Aktualniej pracuję z najstarszą grupą przedszkolną. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i radości. Każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia, dlatego też każde z nich trzeba obdarzać należytą uwagą, pomagać i wspierać w trudnych sytuacjach. Staram się tworzyć przyjazną i ciepłą atmosferę, tak aby każde dziecko czuło się bezpieczne i radosne.
 • Marta Kozioł Marta Kozioł
  Nauczycielka wychowania przedszkolnego
  Wykształcenie: wyższe magisterskie

  Absolwentka Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, kierunek: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną

  Stopień zawodowy: nauczyciel mianowany

  O sobie: Moją życiową pasją jest muzyka – szczególnie taniec.
  Uważam, że dzieci są bardzo twórcze i spontaniczne, dlatego przez zabawy muzyczne, śpiewanie piosenek, taniec otwierają się na innych – stają się wtedy odważniejsze i weselsze.
  Wiem, że praca z dziećmi wymaga cierpliwości, ogromnego serca, wiedzy oraz jest wielkim wyzwaniem jednak daje mi dużo satysfakcji każdego dnia i pozwala w głębi duszy pozostać jeszcze dzieckiem.
 • Ewelina Kaczmarczyk Ewelina Kaczmarczyk
  Nauczycielka wychowania przedszkolnego
  Wykształcenie: wyższe magisterskie
  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek: Pedagogika, specjaliność: Edukacja wczesnoszkolne i wychowanie przedszkolne.
  Stopień zawodowy: Nauczyciel kontraktowy

  O sobie: 
  Praca z dziećmi przynosi mi dużą satysfakcję. Obserwowanie ich rozwoju oraz odnoszonych nawet najmniejszych sukcesów przynosi mi wiele radości. Lubię organizować dzieciom zajęcia z elementami sensorycznycmi, plastyczne oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Dzięki pracy w przedszkolu mam możliwość towarzyszenia dzieciom w odkrywaniu otaczającego ich świata.
  W wolnej chwili lubię słuchać muzyki, jeździć na rolkach, tańczyć. 

  Lubię pracę z dziećmi bo swoją chęcią do poznawania i zrozumienia otaczającego ich otoczenia potrafią zarazić każdego wokoło. Poprzez swoją otwartość na świat i nowe doświadczenia sprawiają, że nauka za każdym razem odbywa się w inny sposób. Dzięki temu można czerpać siły do dalszej pracy, z ich uśmiechu i radości, z opanowania nowych umiejętności.
 • Sofiia Horodchuk
  Nauczycielka wychowania przedszkolnego

  Wykształcenie: wyższe magisterskie

  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek: Pedagogika, specjaliność: Edukacja wczesnoszkolne i wychowanie przedszkolne.
 • Sandra Olek Sandra Olek
  Nauczycielka wychowania przedszkolnego i nauczyciel języka angielskiego
  Wykształcenie: wyższe magisterskie

  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek: Pedagogika, specjaliność: Edukacja wczesnoszkolne i wychowanie przedszkolne - magister

  Cardiff Metropolian University, kierunek: Education and early Childhood Studies (Edukacja i naulka o rozwoju dziecka/edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna) - licencjat

  Wyższej Szkoły Humanitas, kierunek: Oligofrenopedagogika - edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - podyplomowe

  Stopień zawodowy: Nauczyciel kontraktowy

  O sobie: Praca z dziećmi od zawsze była moją pasją. Jako nastolatka przeprowadziłam się za granicę i tam odkryłam swoją pasję. Rozpoczęłam rozwijać swoją przygodę z dziećmi prowadząc kluby pozalekcyjne dla dzieci oraz działać jako wolontariusz w lokalnej społeczności. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i radości. Rozmowa, która buduje zaufanie na linii nauczyciel -dziecko jest dla mnie bardzo ważna. Prywatnie, jeśli pogoda dopisuje, bardzo lubię jazdę na rowerze,spacery oraz odkrywać i smakować różne kuchnie świata.
 • Patrycja Giera Patrycja Giera
  Asystent nauczyciela
  Wykształcenie: studentka V roku studiów magisterskich Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, kierunek: Pedagogika wczesnoszkolno - przedszkolna.

  O sobie: Od zawsze chciałam pracować z dziećmi. Od razu po skończeniu szkoły średniej zaczęłam pracować jako wychowawca kolonijny. W pracy z dziećmi oprócz tego, że jestem ich wychowawcą staram się być z nimi na równi. Chcę, żeby dzieci zawsze wiedziały, że mają we mnie wsparcie.  W trakcie zabawy staram się być bardziej jak ich starsza siostra niż jako wychowawca. Poprzez zabawę wszyscy uczymy się wzajemnego szacunku.
 • Elżbieta Zigler Elżbieta Zigler
  Nauczycielka muzyki - PROJEKT: "Ogrody pełne dźwięków"
  Wykształcenie:
  wyższe muzyczne
  Uniwersytet Śląski w Katowicach - Wydział Artystyczny, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalizacja: wokalistyka jazzowa

  O sobie:
  Jestem muzykiem. Moja pasja to muzyka. Muzyka to moja praca. Moja praca to ... moja pasja!

  Lubię pracę z dziećmi bo one lubią muzykę. Łączy nas radość ze wspólnego muzykowania! Muzyka dla dzieci nie jest spełnieniem ambicji, biletem do świata show - biznesu czy sposobem na wyróżnienie się. Dla nich muzyka to szczerość. Muzykowanie z dziećmi to wspólna nauka - dla dziecka i jego nauczyciela.

  W przedszkolu EPIONKOWO Pani Ela prowadzi projekt "Świat muzyki"

 • Ada Stasiak Ada Stasiak
  Psycholog/Pedagog Specjalny
  Wykształcenie: wyższe magisterskie

  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek: psychologia - magister

  Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek: pedagogika specjalna - licencjat

  W trakcie studiów podyplomowych w zakresie integracji sensorycznej.

  O sobie: Jestem osobą, która nade wszystko ceni sobie nawiązywanie relacji i atmosferę na zajęciach. Wyznaję zasadę trzech Z - dziecko musi być zaangażowane, zadowolone i zrelaksowane. Lubię się wygłupiać i dobrze bawić podczas pracy z dziećmi. Humor i zabawa często rozwiązuje nasze największe problemy! Chętnie towarzyszę dzieciom w odkrywaniu ich umiejętności i jestem wiernym kibicem przy pokonywaniu trudności. Na rozwój dziecka patrzę w sposób holistyczny. Staram się wspierać nie tylko dzieci ale współpracuję także z rodzicami i całym systemem rodzinnym :).

  W przedszkolu prowadzę zajęcia indywidualne dostosowane do potrzeb konkretnego dziecka, grupowe zajęcia psychoedukacyjne oraz prowadzę konsultacje z rodzicami. 
 • Katarzyna Rólka Katarzyna Rólka
  Logopeda
  Wykształcenie: wyższe magisterskie

  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek: Nauczanie wczesnoszkolne i wychowanie przedszkolne - magister

  Studiów podyplomowych kwalifikacyjnych w zakresie logopedii i medialnej emisji głosu na Uniwersytecie Śląskim

  O sobie: Jestem absolwentką Pedagogiki oraz Studiów Podyplomowych Kwalifikacyjnych z zakresu Logopedii
  i Medialnej Emisji Głosu na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od ponad 10 lat pracuję w szkole jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Praca z dziećmi uczy cierpliwości i pokory, ale przede wszystkim daje mi wiele radości.

  Logopedia jest moim zawodem oraz pasją, którą realizuje z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem. Każdego dnia z uśmiechem wyruszam na zajęcia, czerpiąc garściami z relacji z dziećmi.

 • Katarzyna Drab Katarzyna Drab
  Pomoc nauczyciela
  Studentka Psychologii Akedemii Humanitas w Sosnowcu.

  O sobie:
  Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia, cierpliwą i zawsze pełną energii.
  Swój czas wolny poświęcam na podróże, czytanie książek oraz na spędzanie czasu z moimi zwierzakami.

  Uwielbiam pracować z dziećmi bo każdy dzień jest inny i każdego dnia są nowe wyzwania.Wielką radość sprawia mi możliwość patrzenia na ich rozwój fizyczny oraz psychiczny, to jak każdego dnia robią mały kroczek ku dorosłości.
  W dzieciach cudowna jest radość z małych rzeczy i to, że jak czegoś pragną domagają się tego z całych sił.
  Często to My dorośli możemy się wiele nauczyć od dzieci.
 • Danuta Jabłońska Danuta Jabłońska
  Personel wsparcia
  Pani Danusia to prawdziwy wulkan energii. Bez względu na to, jak trudne może być zadanie, zawsze można na nią liczyć.
  Jest doskonałym organizatorem i pamięta o wszystkim i wszystkich. Dzięki jej staranności i zaangażowaniu, wszystko w przedszkolu jest zawsze na swoim miejscu, a zagubione rzeczy naszych przedszkolaków od razu się odnajdują.

  Ale Pani Danusia to nie tylko osoba pełna energii i zorganizowana do perfekcji. To również człowiek o wielkim sercu - zawsze służy pomocą dzieciom i rodzicom, słuchając ich potrzeb i trosk. 
  Pani Danusia to nieoceniony skarb naszego przedszkola. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za jej pracę i za to, że dba o harmonijny rozwój naszych przedszkolaków. 
 • Krystyna Rydzewska Krystyna Rydzewska
  Personel wsparcia
  Pani Krysia może pochwalić się kilkunastoletnim stażem w pracy jako opiekunka w żłóbku i to ogromne doświadczenie sprawia, że jest ona niezastąpioną częścią naszego zespołu. Jej cierpliwość, zrozumienie i umiejętność radzenia sobie z najmniejszymi przedszkolakami sprawiają, że dzieci czują się przy niej jak w domu.

  Jednym z najważniejszych darów Pani Krysi jest umiejętność rozumienia potrzeb i uczuć dzieci.  Dzięki niej wszystkie smutki, tęsknoty czy obawy przedszkolaki zostawiają każdego ranka za drzwiami przedszkola. Pani Krysia potrafi stworzyć atmosferę pełną radości i przyjaźni, dzięki czemu dzieci z uśmiechem wchodzą do sali i gotowe są na kolejne fascynujące przygody.

  Pani Krysia to prawdziwa skarbnica wiedzy i doświadczenia, ale przede wszystkim serca i empatii. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za jej pracę i za to, że jest częścią naszej przedszkolnej rodziny. Dzieci uwielbiają ją, a my doceniamy jej nieoceniony wkład w rozwój naszych przedszkolaków.

GaleriaKontakt


Niepubliczne Przedszkole EPIONKOWO
ul. Zawiszy Czarnego 7a
40-872 Katowice

Kontakt telefoniczny:
tel:512 021 277
tel:32 307 04 38

e-mail:
info@epionkowo.pl

Dyrektor przedszkola:
Joanna Caban
tel:32 307 04 38
e-mail: info@epionkowo.pl
Dyżur: czwartek w godz. 15.00 - 17.00

Wychowawcy Grupa Czerwona: czerwona@epionkowo.pl

Wychowawcy Grupa Niebieska:
niebieska@epionkowo.pl

Wychowawcy Grupa Zielona:
zielona@epionkowo.pl

Pedagog/psycholog Ada Stasiak
psycholog@epionkowo.pl

Logopeda Katarzyna Rólka
logopeda@epionkowo.pl

Organ prowadzący:
Edu Flow Sp. z o. o.
NIP: 954 283 09 26
REGON: 389942812

Konto bankowe:
PKO BP S.A.
58 1020 2313 0000 3302 1062 4080
undicom
created by