Przedszkole EPIONKOWO
ul. Zawiszy Czarnego 7a, Katowice
 
 

Aktualności

Przedszkole EPIONKOWO przystąpiło do udziału w tegorocznej edycji projektu edukacyjno - pomocowego UNICEF pt. "Wszystkie Kolory Świata". Uczestnicząc w akcji chcemy pokazać naszym przedszkolakom, że pomaganie nie jest trudne, jest przyjemne i daje dużo satysfakcji, a ich zaangażowanie może uratować życie innego dziecka.Poniżej przedstawiamy kilka ważniejszych informacji dotyczących Projektu.

Jakie są cele projektu pt. "Wszystkie kolory świata":
  • zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci (objęcie programem szczepień ochronnych dzieci pochodzących z najuboższych rejonów świata, aby były chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka powodująca odwodnienie organizmu).
  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury

Na czym polega projekt "Wszystkie Kolory Świata"?
W ramach akcji przedszkolaki przygotują charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia laleczki, określą jej kolor skóry, strój, imię oraz wiek. Prosimy Rodziców oraz Dziadków o pomoc przy tworzeniu laleczek. Małe, szmaciane dzieła sztuki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego wydarzenia tzw. "Dnia Wszystkich Kolorów Świata", o którym poinformujemy Państwa w późniejszym czasie. Każdy z zaproszonych gości będzie mógł zaopiekować się wybraną przez siebie laleczką w zamian za przekazanie darowizny w wysokości minimum 10 zł na rzecz ratowania życia dzieci z najuboższych regionów Świata (kwota darowizny pozwoli na zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego).

Etapy realizacji Projektu:
  1. Edukacja o problemie szczepień dzieci na świecie
  2. Podróż przez kontynenty, która pozwoli poznać charakterystykę danego regionu, jego mieszkańców, panujące zwyczaje, kulturę. Dzieci wybiorą kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka.
  3. Przygotowanie szmacianych laleczek w oparciu o wykrój laleczki opracowany przez UNICEF. Każde dziecko przygotuje swoją charytatywną leleczkę, którą samodzielnie ubierze i przyozdobi w sposób odpowiadający kulturze danego kraju, który wcześniej wybrało. Uzupełni także tzw. "akt urodzenia" leleczki, czyli specjalny dokument, w którym umieści podstawowe dane tj. imię, kraj pochodzenia, wiek, zainteresowania i hobby. Uszycie laleczki jest bardzo proste. Wystarczy odrysować gotowy wzór na materiale i po jego wycięciu wypchać i obszyć.
  4. Dzień "Wszystkich Kolorów Świata", czyli specjalny dzień, podczas którego zostaną zaprezentowane wszystkie przygotowane laleczki. Zaproszeni goście będą mieli możliwość zaopiekowania się wybraną przez siebie laleczką. Będziemy prosić by w zamian za laleczkę przekazać darowiznę w kwocie minimim 10 zł, która zostanie przekazana do UNICEF na cel szczepień ochronnych potrzebujących dzieci.
  5. Konkurs na "najbardziej oryginalną laleczkę"
    Każda z placówek oświatowych biorąca udział w Projekcie będzie mogła zgłosić wybrane przez siebie zdjęcie szmacianej laleczki. Głosowanie odbędzie się poprzez specjalnie przygotowaną platformę internetową, a w głosowaniu będą mogli uczestniczyć użytkownicy posiadający konto Facebook.


powrót

Kontakt


Niepubliczne Przedszkole EPIONKOWO
ul. Zawiszy Czarnego 7a
40-872 Katowice

Kontakt telefoniczny:
tel:512 021 277
tel:32 307 04 38

e-mail:
info@epionkowo.pl

Dyrektor przedszkola:
Joanna Caban
tel:32 307 04 38
e-mail: info@epionkowo.pl
Dyżur: czwartek w godz. 15.00 - 17.00

Wychowawcy Grupa Czerwona: czerwona@epionkowo.pl

Wychowawcy Grupa Niebieska:
niebieska@epionkowo.pl

Wychowawcy Grupa Zielona:
zielona@epionkowo.pl

Pedagog/psycholog Ada Stasiak
psycholog@epionkowo.pl

Logopeda Katarzyna Rólka
logopeda@epionkowo.pl

Organ prowadzący:
Edu Flow Sp. z o. o.
NIP: 954 283 09 26
REGON: 389942812

Konto bankowe:
PKO BP S.A.
58 1020 2313 0000 3302 1062 4080
undicom
created by