Przedszkole EPIONKOWO
ul. Zawiszy Czarnego 7a, Katowice
 
 

Aktualności

Dawid Barber powiedział kiedyś, że "historia tańca sięga dalej, niż zaczyna sie jakakolwiek historia". Taniec wpisany jest w tożsamość człowieka. Warto od najwcześniejszych lat tworzyć w dziecku poczucie, że taniec jest dobry i nie powinno się go bać. Naszym celem jest kształtowanie odpowiedniej wrażliwości muzycznej oraz wytworzenie w dzieciach poczucia rytmu. Proste układy choreograficzne pomogą kontrolować sylwetkę i zwiększyć świadomość własnego ciała. Nie bez znaczenia jest dla nas też uczenie dobrych manier. Dzieciom taniec ma się kojarzyć z dobrą zabawą i temu służą pierwsze, „zapoznawcze” miesiące. W drugiej części roku, Państwa pociechy spróbują zatańczyć tańce w parze.


Projekt „Mamo! Tato! Zatańcz ze mną!” prowadzony przez Mistrzowską Akademię Taneczną zabierze dzieci w świat tańca towarzyskiego tworząc w nich wspaniałą pasję, będącą początkiem drogi poznawania siebie.

 

Charakterystyka zajęć:

Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu przez 20 minut i będą podzielone na kilka krótkich etapów: przywitalny (wytworzenie dobrej atmosfery), osobowościowy (przełamywanie barier nieśmiałości i lęku), rozwijający (uczymy się układów choreograficznych poprzez zabawę) pożegnalny (zabawa rytmiczno-muzyczna + iskierka przyjaźni). W pierwszej części roku skupimy się na choreografiach solo (m.in. Akademia Pana Kleksa, Kazaczok), w drugiej części dzieci spróbują tańca w parach (m.in. walc angielski, walc wiedeński, poleczka). Pod koniec roku szkolnego dzieci zaprezentują się w pokazie dla rodziców na dniach otwartych przedszkola.

 

Zajęcia taneczne prowadzone są przez instruktorów z Mistrzowskiej Akademii Tanecznej reprezentowanych przez Krzysztofa Trętowskiego, dyplomowanego nauczyciela tańca z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.


powrót

Kontakt


Niepubliczne Przedszkole EPIONKOWO
ul. Zawiszy Czarnego 7a
40-872 Katowice

Kontakt telefoniczny:
tel:512 021 277
tel:32 307 04 38

e-mail:
info@epionkowo.pl

Dyrektor przedszkola:
Joanna Caban
tel:32 307 04 38
e-mail: info@epionkowo.pl
Dyżur: czwartek w godz. 15.00 - 17.00

Wychowawcy Grupa Czerwona: czerwona@epionkowo.pl

Wychowawcy Grupa Niebieska:
niebieska@epionkowo.pl

Wychowawcy Grupa Zielona:
zielona@epionkowo.pl

Pedagog/psycholog Ada Stasiak
psycholog@epionkowo.pl

Logopeda Katarzyna Rólka
logopeda@epionkowo.pl

Organ prowadzący:
Edu Flow Sp. z o. o.
NIP: 954 283 09 26
REGON: 389942812

Konto bankowe:
PKO BP S.A.
58 1020 2313 0000 3302 1062 4080
undicom
created by