Przedszkole EPIONKOWO
ul. Zawiszy Czarnego 7a, Katowice
 
  tel. 728 737 007
tel. 512 021 277
info@epionkowo.pl

Kadra

 • mgr Iwona Nieznańska - Susfał
  Dyrektor Przedszkola
  Wykształcenie: wyższe ekonomiczne oraz podyplomowe o kierunku zarządzanie w oświacie.

  Doświadczenie w zarządzaniu jednostkami oświaty:
  Jeden z założycieli w 1989 roku Samodzielnego Koła Terenowego nr 28 STO w Katowicach, który jest organem prowadzącym I Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. Stanisława Konarskiego STO w Katowicach
 • mgr Krystyna Sawicka mgr Krystyna Sawicka
  Nauczyciel przedszkolny
  Wykształcenie: wyższe magisterskie
  Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek: Wychowanie przedszkolne. Nauczyciel mianowany.

  O sobie:
  Jestem osobą pogodną, wrażliwą i empatyczną. Cieszę się, że mogę pracować z dziećmi, bo dzięki temu robię to, co lubię. Moją pasją jest również literatura. Po pracy najbardziej lubię zaszyć się z książką i przenieść w inny świat.

  Lubię pracować z dziećmi bo jest to praca dająca wiele radości i satysfakcji. Chciałabym, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był dla nich czasem radosnej zabawy, rozwijania zdolności i umiejętności oraz ciekawości świata.
 • mgr Ewelina Kaczmarczyk mgr Ewelina Kaczmarczyk
  Nauczyciel przedszkolny
  Wykształcenie: wyższe magisterskie
  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek: Pedagogika, specjaliność: Edukacja wczesnoszkolne i wychowanie przedszkolne.

  O sobie:
  Jestem osobą ciepłą, spokojną oraz cierpliwą. Lubię się uśmiechać i tym uśmiechem zarażać innych. Łatwo nawiązuję kontakt z dziećmi. W wolnym czasie lubię aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, czytać książki, a także przygotowywać różnego rodzaju ciasta dla najbliższych.

  Lubię pracę z dziećmi bo swoją chęcią do poznawania i zrozumienia otaczającego ich otoczenia potrafią zarazić każdego wokoło. Poprzez swoją otwartość na świat i nowe doświadczenia sprawiają, że nauka za każdym razem odbywa się w inny sposób. Dzięki temu można czerpać siły do dalszej pracy, z ich uśmiechu i radości, z opanowania nowych umiejętności.
 • mgr Monika Winiarska mgr Monika Winiarska
  Nauczyciel przedszkolny
  Wykształcenie: wyższe magisterskie
  Studia podyplomowe (w trakcie realizacji)
  Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, kierunek: Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne
  Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie,
  kierunek: Pedagogika, specjalizacja: Praca socjalna i opiekuńczo - wychowawcza

  O sobie:
  Jestem ciepłą, pogodną, opiekuńczą i empatyczną osobą. Cechuje mnie również cierpliwość i konsekwencja w działaniu. Łatwo nawiązuję kontakt z dziećmi. Lubię uczyć się nowych rzeczy i doskonalić swój warsztat nauczyciela - wychowawcy. W wolnym czasie czytam książki, słucham muzyki i podróżuję w ciekawe miejsca. Interesuję się rękodziełem i kinezjologią edukacyjną, która łączy w sobie zabawę, gimnastykę i rozwój psycho-motoryczny dziecka.

  Lubię pracę z dziećmi ponieważ z nimi nigdy nie jest nudno. Ujmują mnie swoją spontanicznością, szczerością, pomysłami oraz otwartością na otaczający je świat.
 • mgr Monika Mielcarek mgr Monika Mielcarek
  Nauczyciel przedszkolny
  Wykształcenie: wyższe magisterskie

  Akademia Techniczno - Humanistyczna w Bielsku Białej - tytuł licencjata w zakresie Edukacji Zintegrowanej Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego
  Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział w Cieszynie - tytuł magistra w zakresie Pedagogiki Opiekuńczo - Wychowawczej

  O sobie:
  W EPIONKOWIE pracuję już drugi rok. Swoją pracę zaczęłam od stażu na stanowisku opiekunki dziecięcej w żłobku. W chwili obecnej pracuję z młodszą grupą przedszkolną. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i radości. Każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia, dlatego też każde z nich trzeba obdarzać należytą uwagą, pomagać i wspierać w trudnych sytuacjach. Staram się tworzyć przyjazną i ciepłą atmosferę, tak aby każde dziecko czuło się bezpieczne i radosne.
 • mgr Alicja Chwastek mgr Alicja Chwastek
  Nauczyciel przedszkolny
  Wykształcenie: wyższe magisterskie
  Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. Jerzego Ziętka w Katowicach, kierunek: Pedagogika, Specjalizacja: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym (stopień: licencjat) oraz absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie, Wydziału Nauk Społeczno - Pedagogicznych w Katowicach, kierunek: Pedagogika, specjalizacja: Zintegrowana Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z logopedią (stopień: magister)
   
  O sobie:
  Cechuję się łagodnością, cierpliwością i odpowiedzialnością. Jestem osobą opiekuńczą i pomocną. Mam 20 miesięczną córkę Julię, z którą uwielbiam spędzać wole chwile na zabawie i spacerach. To właśnie macierzyństwo nauczyło mnie organizacji, empatii, a także radości z każdego momentu ponieważ dla dziecka często mały szczegół okazuje się być fascynujący.
   
  Lubię pracę z dziećmi bo jest to praca wdzięczna. Opieka nad nimi sprawia mi      satysfakcję, a uśmiech dziecka jest najlepszą formą zapłaty za zaangażowanie.
 • mgr Sandra Katterwe mgr Sandra Katterwe
  Nauczyciel przedszkolny
  Wykształcenie: wyższe (I stopnia)
  Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie - kierunek: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna (studia I stopnia)

  O sobie:
  Bardzo zależy mi na tym, aby móc pracować jako nauczyciel przedszkolny bo lubię pomysłowość i kreatywność dzieci.  Praca z nimi daje dużo satysfakcji, a przede wszystkim możliwość współuczestniczenia w ich rozwoju i doskonaleniu samodzielności.
  Jestem osobą otwartą, radosną a zarazem konsekwentną i chciałabym te cechy zakorzenić w moich podopiecznych.

  Lubię pracę z dziećmi bo dzieci są szczere, mówią to co myślą i nie ukrywają emocji - a to cechy które cenię w ludziach najbardziej.
 • mgr Jolanta Gajdzis mgr Jolanta Gajdzis
  Nauczyciel przedszkolny - grupa niebieskich
  Wykształcenie: wyższe pedagogiczne
  Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie.
  Od wielu lat związana ze szkolnictwem - nauczyciel mianowany.

  O sobie:
  Próbując dotrzeć do swojego wewnętrznego potencjału i odkryć dla siebie właściwe miejsce w życiu uczestniczyłam w wielu różnych kursach i warsztatach podnoszących kwalifikacje zawodowe oraz poszerzających zainteresowania.
  Prywanie jestem mamą 7 letniej Niny.
  W wolnym czasie staram się rozwijać swoje umiejętności kulinarne. Interesuję się kulturą wschodu i podróżami, poszerzam również wiedzę w zakresie psychologii.

  Wybór mojej drogi zawodowej jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód z pasją. Jestem osobą twórczą, o ciepłym usposobieniu.

  Lubię pracę z dziećmi bo... wierzę w to, że poprzez zabawę i poznawanie świata dzieci rozwijają swoją osobowość oraz charakter. Obserwacja tego procesu jest dla mnie źródłem wielkiej przyjemności. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia. Podążam za myślą Beaty Pawlikowskiej "Nie dawaj dzieciom gwiazdki z nieba, pozwól im nauczyć się latać, wtedy zobaczą, że za tym pierwszym niebem jest następne, a im mocniej będą misiały napracować się, żeby tam dolecieć, tym większa będzie ich radość po dotarciu do celu...".
 • lic. Kinga Bieszczad lic. Kinga Bieszczad
  Opiekun grupy "U progu przedszkola"
  Wykształcenie: wyższe licencjackie
  Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Zamiejscowy w Chorzowie, kierunek: Pedagogika, specjalizacja: Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne
  Studia magisterskie: (w trakcie realizacji)
  Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka, Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach, kierunek: Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna i oligofrenopedagogika

  Studia podyplomowe: (w trakcie realizacji)
  Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka, Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach, kierunek: Edukacja przez sztukę w przedszkolu i szkole

  O sobie:
  Jestem osobą ciepłą, sympatyczną, uśmiechniętą, otwartą na innych, bardzo czułą i wrażliwą. Nie jestem obojętną na krzywdę dzieci jak i dorosłych. Dzieci to moje oczko w głowie. Interesuję się sportem, tańcem, muzyką, teatrem, dobrym kinem. W wolnych chwilach chętnie podróżuję i odkrywam nowe miejsca. Zdecydowanie jestem osobą społeczną. Lubię poznawać  ciekawych ludzi. Nie obca jest mi samodzielność i konsekwencja w działaniu. W przyszłości chciałabym mieć gromadkę własnych dzieci bo to one i praca z nimi powoduje moje spełnianie się.

  Lubię pracę z dziećmi bo przypominają mi moje dzieciństwo. Przez swoją szczerość, czystość, otwartość, uśmiech, nadają sens mojemu życiu. Inspirują mnie do pozytywnego działania. Dodają mi sił witalnych i optymistycznego patrzenia w przyszłość.
 • lic. Martyna Kozłowska lic. Martyna Kozłowska
  Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej
  Wykształcenie:
  Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, kierunek "Wychowanie fizyczne", specjalizacja "Gimnastyka korekcyjna".

  O sobie:
  Niepoprawna optymistka, uśmiechem zarażająca innych. Moją pasją jest sport pod każdą postacią. Ruch to zdrowie w każdym wieku. Jestem instruktorem fitness, piłki siatkowej oraz pływania.

  Lubię pracę z dziećmi bo są szczere, bezinteresowne i chętne do współpracy jak nikt inny. Aktywność fizyczna jest dla dzieci bardzo ważna. W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu ruch jest towarem deficytowym i trzeba dbać o odpowiedni rozwój fizyczny naszych pociech. Jak mawiają "w zdrowym ciele zdrowy duch", tak więc do poprawnego funkcjonowania naszego mózgu potrzebny jest również odpowiedni rozwój naszego ciała.

  W przedszkolu EPIONKOWO Pani Martyna prowadzi projekt "Mały sportowiec".
 • mgr Elżbieta Zigler mgr Elżbieta Zigler
  Nauczyciel muzyki - PROJEKT: "Ogrody pełne dźwięków"
  Osoba współpracująca.

  Wykształcenie:
  wyższe muzyczne
  Uniwersytet Śląski w Katowicach - Wydział Artystyczny, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalizacja: wokalistyka jazzowa

  O sobie:
  Jestem muzykiem. Moja pasja to muzyka. Muzyka to moja praca. Moja praca to ... moja pasja!

  Lubię pracę z dziećmi bo one lubią muzykę. Łączy nas radość ze wspólnego muzykowania! Muzyka dla dzieci nie jest spełnieniem ambicji, biletem do świata show - biznesu czy sposobem na wyróżnienie się. Dla nich muzyka to szczerość. Muzykowanie z dziećmi to wspólna nauka - dla dziecka i jego nauczyciela.

  W przedszkolu EPIONKOWO Pani Ela prowadzi projekt "Świat muzyki"

 • mgr Krasomiła Stasiak - Osiecka mgr Krasomiła Stasiak - Osiecka
  Nauczyciel języka angielskiego - Projekt "English for fun"
  O sobie:
  Jestem doświadczoną nauczycielką języka angielskiego. Języka obcego w szkole i przedszkolach uczę od roku 1998. W pracy posługuję się programem, który opracowałam w moim ośrodku nauki języków AB Centrum Lingua. W nauce języka wykorzystuję techniki wspomagające, które pomagają przyswoić język angielski. Są to gry, zabawy, scenki parateatralne oraz inne formy komunikowania się z dziećmi. Podczas zajęć zwracamy się do siebie wyłącznie po angielsku, dzieci w miarę możliwości i postępów w nauce, a ja konsekwentnie cały czas. Obok wykorzystania piosenek, rymowanek, wierszy, prowadzenia rozmów podczas jedzenia, mycia się, codziennych czynności, wykorzystujemy "drama in english" - czyli naukę angielskiego poprzez scenki bajkowe. Celem moim jest zainteresowanie dzieci nauką języka i pokazanie, że mogą bawiąc się przyswoić aktywne posługiwanie się nim ze zrozumieniem w myśl łacińskiej zasady "Nil volenti dificil est" [Dla chciącego nie ma nic trudnego].

GaleriaKontakt


Niepubliczne Przedszkole EPIONKOWO
ul. Zawiszy Czarnego 7a
40-872 Katowice

Kontakt telefoniczny:
728 737 007
512 021 277

Kontakt elektroniczny:
info@epionkowo.pl

Dyrektor przedszkola:
Iwona Nieznańska - Susfał
tel. 728 737 007
e-mail: info@epionkowo.pl
Dyżur: czwartek w godz. 15.00 - 17.00

Organ prowadzący:
EPIONKOWO Katarzyna Wrześniewska
ul. Zawiszy Czarnego 7a
40-872 Katowice
NIP: 634 19 58 173
REGON: 243031430

Konto bankowe:
PKO BP S.A.
91 1020 2313 0000 3502 0430 9852
undicom
created by